Бонга на пат кон Белград: Се збогуваше со Баерн Минхен

1 week_ago 7
 Се збогуваше со Баерн Минхен

Германскиот репрезентативец Исак Бонга и официјално повеќе не е дел од Баерн Минхен. Тоа тој го потврди на социјалните мрежи каде се збогуваше со германскиот евролигаш со што се подготвено за официјално претставување како нов кошаркар на Партиза...

read-entire-article