Го бараа „големите“, но Гринвуд се сели во Франција

1 week_ago 11
Го бараа „големите“, но Гринвуд се сели во Франција

Играчот на Манчестер Јунајтед, Мејсон Гринвуд е пред потпис со Олимпик Марсеј. За услугите на Англичанецот, Марсеј ќе плати 30 милиони евра, плус 40-50% од следен трансфер.

Гринвуд минатата сезона ја мина во Шпа...

read-entire-article