Мбапе: За мене ЕП е неуспешно. Промени? Прашајте го Дешам

1 week_ago 6
 За мене ЕП е неуспешно. Промени? Прашајте го Дешам

Килијан Мбапе е разочаран и самокритичен по елиминацијата на Франција во полуфиналето на Европското првенство (ЕП). Во мечот меѓу најголемите фаворити Шпанија победи со 2:1, а капитенот на Франција не беше на н...

read-entire-article