Супер-старт на младите ракометари на Европското првенство: „Прегазена“ Црна Гора!

1 week_ago 4
 „Прегазена“ Црна Гора!

Младата репрезентација на Македонија, за ракометари до 20 години, имаше феноменален старт на Европското првенство кое се одржува во Целје, Словенија.

Во првиот натпревар од прелиминарната рунда, македонск...

read-entire-article