Фуриозен старт на Македонија: Младинците со двоцифрена разлика ја декласираа Црна Гора на ЕП

1 week_ago 8

Ракометната репрезентација на Македонија за играчи во 20 години имаше одличен старт на Европското првенство во Словенија, откако на првиот натпревар ја совлада Црна Гора со 31-21.

Победата на избраниците на селекторот Раде Стојановиќ беше најавена уште во првото полувреме, кое Македонија го доби со 12-5. Во второто полувреме шанса за настап добија сите ракометари, но и покрај тоа, предноста постојано растереше и на крајот нашите момци сосема заслужено победија со двоцифрена разлика.

read-entire-article