Фуријата ја уништи најдобрата одбрана, Французите ја колнат Барселона

1 week_ago 11

Шпанија има предност од 2-1 во дуелот со Франција по првото полувреме на полуфиналето на Европското првенство, благодарение на феноменалниот прецизен шут од 25 метри на тинејџерот Ламин Јамал и автоголот на Жил Кунде, со што беше направен пресврт откако Франција поведе со гол на Рандал Коло Муани.

Јамал кој в сабота ќе наполни 17 години, стана најмлад стрелец во историјата на Европските првенства.

Французите до пред овој меч, на ЕВРО 2024 имаа примено само еден гол и тоа оној од...

read-entire-article