Ѓоковиќ без борба во полуфиналето на Вимблдон. Го израмни рекордот на Федерер

1 week_ago 6
Ѓоковиќ без борба во полуфиналето на Вимблдон. Го израмни рекордот на Федерер

Седумкратниот победник на Вимблдон, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без борба се пласира во полуфиналето на најголемиот турнир во светот, откако Австралиецот Алекс Де...

read-entire-article